Hasanpaşa Mah. Benekli Sok. No: 3 A/B Sultanbeyli / İstanbul
info@polatem.com
+90 216 419 00 53

Dikey Yük Ayırıcılı Kontrol Merkezleri

Elektrik kurumunun işletme sahasında kullanılan A.G. Trafo  tesislerinde sistemi en uygun şekilde kumanda ve kontrol etmek amacı ile kullanılan bu paneller uzmanlaşmış ekibimiz tarafından standartlara uygun E-Plan çizim programı ile projelendirilir.

Proje ekibimizin hazırlamış olduğu resimlere göre mekanik montajının yapılmasının ardından elektro montaja geçilir.Montaj aşamasında kullanılan tüm malzemeler yüksek kalitede ve standartlara uygun malzemelerden oluşmaktadır.

VLBCC panelleri TEDAŞ MYD 006 şartnamesine uygun olarak 1600 KVA uygulamalara kadar, kayar baralı ve sabit baralı olarak dizayn edilir. Elektro montajda toplam güce ve kısa devre akımlarına uygun elektrolitik bakır baralar seçilip standartlar dahilinde uygun aralıklarla mesnetlenir.

Elektro montajı biten panellerde işletme kolaylığı ve arıza takibinin kolay yapılabilmesi için panel içerisindeki cihazlar  etiketlenir ve bağlantı kabloları projeye uygun olarak numaralandırılır. Saha bağlantıları sırasında oluşabilecek zaman kayıplarını en aza indirebilmek için E-Plan çizim programının temel fonksiyonları dışında markalama, cross-referans, klemens planları ve malzeme listeleri de proje departmanımız tarafından hazırlanmaktadır.